Lokalita Psáry, okr. Praha - západ, 7 km jižně od Prahy
Typ Stavební pozemek pro RD
Výměra 985 m2
Sítě Elektřina na hranici pozemku, možno zbudovat studnu a DČOV
Popis
 
Nabízíme pěkný, 985 m2 velký obdélníkový pozemek ke stavbě RD v obci Psáry u Prahy, které jsou vzdáleny 3 km od Pražského okruhu a 7 km od Prahy.
Samotný pozemek je situován na okraji obce, v ulici U Potoka, z jedné strany v návaznosti na stávající zástavbu, z druhé strany na velikou louku, tedy v naprostém klidu s tím, že k tomuto pozemku byl zbudován na náklady majitele vlastní přístup po mostku přes romantický Záhořanský potok, na nějž navazuje i vlastní část cesty až k pozemku, který s potokem přímo nesousedí (není tedy v zátopovém pásmu).
Pozemek je v mírném, jižně orientovaném svážku, kam celý den svítí slunce.
Na okraji se nachází elektropilíř příslušící k tomuto pozemku. Další sítě – voda - bude řešena vlastní studnou, kterou již místní obecní úřad písemně povolil a taktéž i na odpadní vody je k dispozici písemné souhlasné stanovisko dotčených orgánů ochrany životního prostředí s vybudováním domácí čistírny odpadních vod s odvodem přečištěné vody do níže položeného potoka. Díky těmto výjimkám již není třeba platit obci Psáry žádné další poplatky za připojení k sítím, či za vykoupení se ze stavební uzávěry.
Dle regulativů územního plánu lze tedy ihned zastavět rodinným domem 30% z pozemku, který má výměru min. 800 m2, tedy v tomto případě pozemku o výměře 985 m2 se jedná o možnost zastavět cca 300 m2. Další regulativy určují výšku domu 8 m s tím, že je povolena střeba sedlová, valbová, polovalbová, zároveň je možno po individuálním posouzení povolit i střechu rovnou, či jehlanovou (závazné stanovisko odboru Územního plánování je rovněž k dispozici).
Doporučuji tento pozemek nejen pro lokalitu, která je blízko Prahy a je občansky vybavena – novou velkou základní školou, školkou, obchodem, poštou, sportovištem, fotbalovým hřištem, ale i pro pěkné umístění pozemku v obci a v neposlední řadě také proto, že všechna potřebná stanoviska byla již majitelem pracně vyřízena, což v současné administrativně nelehké době není rozhodně pominutelné.
Doprava Autobusy č. 332 a 334 na st. metra Budějovická
Foto
Cena
4.900,-/m2
Stav Rezervace!
  Poptat